Οινοποιείο Ζαχαριά Μαύρο εις τον Κύβο 2022 750ml
ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
| Βάρος | 1.50 kg |
|---|---|
| Τύπος | |
| Χρονιά | 2022 |
| Ποικιλία | |
| Αλκοολικός Βαθμός | 13 % |
| Οινοποιείο | |
| Περιοχή | |
| Αρώματα | μαρμελάδα κεράσι, δαμάσκηνο, κανέλα και σοκολάτα |
| Συνδυάζεται | Μοσχάρι κατσαρόλας με σάλτσα, χοιρινό στο φούρνο με δαμάσκηνα, ψαρονέφρι στη σχάρα |
| Βιολογικό | Όχι |
| Ποσότητα | 750ml |
| Θερμοκρασία σερβιρίσματος | 16°C – 18°C |
Οινοποιείο Ζαχαριά Μαύρο εις τον Κύβο 2022 750ml
17.40€
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 16,53€ την μία
Περιγραφή
Οινοποιείο Ζαχαριά Μαύρο εις τον Κύβο ένα μοναδικό κόκκινο κρασί, αποτέλεσμα ενός μοναδικού χαρμανιού. Είναι κατάλληλο για τους λάτρεις των καλών Ελληνικών κρασιών.Οι γηγενείς ποικιλίες Αγιωργίτικο και Μαυροδάφνη και το κοσμοπολίτικο Merlot δίνουν ένα εξαιρετικό κρασί με υπέροχη πλούσια γεύση.
Εκχύλιση 15-20 ημέρες στους 25-28°C, παλαιώνει ένα χρόνο σε καινούργια γαλλικά δρύινα βαρέλια και επτά μήνες στην φιάλη
Πορφυρή απόχρωση θα στολίσει το ποτήρι σας. Πληθωρική και σύνθετη μύτη αρωματισμένη από μαρμελάδα κεράσι, δαμάσκηνο, κανέλα και σοκολάτα. Πλούσια γεύση με εξαιρετική δομή, γλυκές τανίνες. Μακρά επίγευση.
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 16,53€ την μία
17.40€
Διαθεσιμότητα: Άμεσα Διαθέσιμο
Περιγραφή
Οινοποιείο Ζαχαριά Μαύρο εις τον Κύβο ένα μοναδικό κόκκινο κρασί, αποτέλεσμα ενός μοναδικού χαρμανιού. Είναι κατάλληλο για τους λάτρεις των καλών Ελληνικών κρασιών.Οι γηγενείς ποικιλίες Αγιωργίτικο και Μαυροδάφνη και το κοσμοπολίτικο Merlot δίνουν ένα εξαιρετικό κρασί με υπέροχη πλούσια γεύση.
Εκχύλιση 15-20 ημέρες στους 25-28°C, παλαιώνει ένα χρόνο σε καινούργια γαλλικά δρύινα βαρέλια και επτά μήνες στην φιάλη
Πορφυρή απόχρωση θα στολίσει το ποτήρι σας. Πληθωρική και σύνθετη μύτη αρωματισμένη από μαρμελάδα κεράσι, δαμάσκηνο, κανέλα και σοκολάτα. Πλούσια γεύση με εξαιρετική δομή, γλυκές τανίνες. Μακρά επίγευση.
Σχετικά προϊόντα
-
Κρασιά
Κτήμα Μίγα Μοσχάτο Τυρνάβου Λευκό 2025 750ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 58.30€ Προσθήκη στο καλάθι -
Αφρώδη Κρασιά
Limnos Organic Wines Moscato Rosato 750ml
Βαθμολογήθηκε με 5.00 από 512.20€10.40€ Προσθήκη στο καλάθι













Αξιολογήσεις
Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.