Λυραράκης Δαφνί Ψαράδες Vineyard Λευκό 2024 750ml
ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
| Βάρος | 1.50 kg |
|---|---|
| Τύπος | |
| Χρονιά | 2024 |
| Αλκοολικός Βαθμός | 12,5 % |
| Ποικιλία | |
| Οινοποιείο | |
| Περιοχή | |
| Αρώματα | βοτάνων, όπως δάφνη και δεντρολίβανο με σημείωση λουλουδιών και φρούτων |
| Συνδυάζεται | Μύδια αχνιστά, ψάρι φρέσκο στη σχάρα |
| Βιολογικό | Όχι |
| Ποσότητα | 750ml |
| Θερμοκρασία σερβιρίσματος | 10 – 12 °C |
Λυραράκης Δαφνί Ψαράδες Vineyard Λευκό 2024 750ml
17.00€ 15.30€
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 14,54€ την μία
Περιγραφή
Λυραράκη Δαφνί Ψαράδες Οίνος με χαρακτηριστικό βοτανικό χαρακτήρα, με αναζωογονητικό στόμα και έντονη αρωματική επίγευση σε φόντο εσπεριδοειδών. Λαμπερό κίτρινο χρώμα με ανταύγειες πράσινου. Αρώματα βοτάνων, όπως δάφνη και δεντρολίβανο με σημείωση λουλουδιών και φρούτων, τυπικό για την ποικιλία αυτή. Ξηρό και αρμονικό με ισορροπημένη οξύτητα. Συνοδεύει σαλάτες με αρωματικά βότανα, θαλασσινά, λευκά κρέατα και κρητικές πίτες. Σερβίρεται στους 10oC.
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 14,54€ την μία
17.00€ 15.30€
Eξαντλημένο
Περιγραφή
Λυραράκη Δαφνί Ψαράδες Οίνος με χαρακτηριστικό βοτανικό χαρακτήρα, με αναζωογονητικό στόμα και έντονη αρωματική επίγευση σε φόντο εσπεριδοειδών. Λαμπερό κίτρινο χρώμα με ανταύγειες πράσινου. Αρώματα βοτάνων, όπως δάφνη και δεντρολίβανο με σημείωση λουλουδιών και φρούτων, τυπικό για την ποικιλία αυτή. Ξηρό και αρμονικό με ισορροπημένη οξύτητα. Συνοδεύει σαλάτες με αρωματικά βότανα, θαλασσινά, λευκά κρέατα και κρητικές πίτες. Σερβίρεται στους 10oC.
Σχετικά προϊόντα
-
Αφρώδη Κρασιά
Limnos Organic Wines Moscato Rosato 750ml
Βαθμολογήθηκε με 5.00 από 512.20€10.40€ Προσθήκη στο καλάθι -
Αφρώδη Κρασιά
Limnos Organic Wines Moscato Bianco 750ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 510.20€ Προσθήκη στο καλάθι -
Διεθνή Κόκκινα Κρασιά
Etna Rosso Tenuta delle Terre Nere 2022 750ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 524.60€ Προσθήκη στο καλάθι













Αξιολογήσεις
Δεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.