Οινοποιητική Μονεμβασιάς Ανθοσμίας Ροζέ 2024 750ml
ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
| Βάρος | 1.50 kg |
|---|---|
| Τύπος | |
| Χρονιά | 2024 |
| Ποικιλία | |
| Αλκοολικός Βαθμός | 12,5% |
| Οινοποιείο | |
| Περιοχή | |
| Αρώματα | Λουλουδιών, κυρίως τριαντάφυλλου. |
| Συνδυάζεται | Ζυμαρικά με ελαφρές σάλτσες, κρύα πιάτα, ορεκτικά, φρουτοσαλάτες, πικάντικα τυριά. |
| Βιολογικό | Όχι |
| Ποσότητα | 750ml |
| Θερμοκρασία σερβιρίσματος | 8 – 10 °C |
Οινοποιητική Μονεμβασιάς Ανθοσμίας Ροζέ 2024 750ml
11.80€
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 11,21€ την μία
Περιγραφή
Οινοποιητική Μονεμβάσιας Ανθοσμίας Ροζέ ένα υπέροχο ημίγλυκο κρασί από την Οινοποιητική Μονεμβάσιας που σίγουρα θα σε ταξιδέψει σε ανέμελες στιγμές.
Η Ανθοσμίας ροζέ παράγεται από Αγιωργίτικο, Μοσχοφίλερο, και Μαλαγουζιά από αμπελώνες που βρίσκονται στην Μονεμβάσια, ακολουθείται εκχύλιση λίγων ωρών σε χαμηλή θερμοκρασία, ώστε να διατηρηθούν τα υπέροχα Ανθικά αρώματα.
Έντονο ζωηρό τριανταφυλλί χρώμα. Μύτη που σε πλημυρίζει από αρώματα λουλουδιών, κυρίως τριαντάφυλλου. Στόμα στρογγυλό με ισορροπημένη οξύτητα με επίγευση μεγάλης διάρκειας.
Ζυμαρικά με ελαφρές σάλτσες, κρύα πιάτα, ορεκτικά, φρουτοσαλάτες, πικάντικα τυριά.
Wine-Box Αγοράστε 6 Φιάλες με 11,21€ την μία
11.80€
Διαθεσιμότητα: Άμεσα Διαθέσιμο
Περιγραφή
Οινοποιητική Μονεμβάσιας Ανθοσμίας Ροζέ ένα υπέροχο ημίγλυκο κρασί από την Οινοποιητική Μονεμβάσιας που σίγουρα θα σε ταξιδέψει σε ανέμελες στιγμές.
Η Ανθοσμίας ροζέ παράγεται από Αγιωργίτικο, Μοσχοφίλερο, και Μαλαγουζιά από αμπελώνες που βρίσκονται στην Μονεμβάσια, ακολουθείται εκχύλιση λίγων ωρών σε χαμηλή θερμοκρασία, ώστε να διατηρηθούν τα υπέροχα Ανθικά αρώματα.
Έντονο ζωηρό τριανταφυλλί χρώμα. Μύτη που σε πλημυρίζει από αρώματα λουλουδιών, κυρίως τριαντάφυλλου. Στόμα στρογγυλό με ισορροπημένη οξύτητα με επίγευση μεγάλης διάρκειας.
Ζυμαρικά με ελαφρές σάλτσες, κρύα πιάτα, ορεκτικά, φρουτοσαλάτες, πικάντικα τυριά.
Σχετικά προϊόντα
-
Γλυκά Κρασιά
Κτήμα Μωραΐτη Malvasia 4 Ετών 2014 500ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 544.40€42.50€ Προσθήκη στο καλάθι -
Κόκκινα Κρασιά
Οινοποιείο Λύκος Cabernet Sauvignon 2019 750ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 527.90€ Διαβάστε περισσότερα -
Κόκκινα Κρασιά
Μοσχάτο Τυρνάβου Ερυθρό Κτήμα Μίγας 2024 750ml
Βαθμολογήθηκε με 5.00 από 58.50€ Προσθήκη στο καλάθι -
Κρασιά
Oinotropai Estate Ροές Nomade Chardonnay 2023 750ml
Βαθμολογήθηκε με 0 από 513.40€ Διαβάστε περισσότερα











Χριστίνα (επιβεβαιωμένος ιδιοκτήτης) –
Πολύ καλό κρασί!!!
xrisophie (επιβεβαιωμένος ιδιοκτήτης) –
Εξαιρετική, ευγενική και άμεση εξυπηρέτηση
theopao –
Ίσως από τα πιο ευχάριστα ροζέ κρασιά της Ελλάδας. Ημίγλυκο, αλλά όχι βαρύ, ζωηρό στη μύτη, κομψά φρουτώδες θα μπορούσε να είναι το ιδανικό απεριτίφ, αλλά και το έξυπνο συνοδετικό του επιδορπίου.
Νάντια –
Εξαιρετικό κρασί. Υπέροχη γεύση.
Από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει.